Prague Marina Nova Lobbies

Interiérová fotografie pěti vstupních lobby projektu Prague Marina Nova pro developera DARAMIS a interiérového architekta Ynona Gorena. Fotografie měly přenést dál příběh interiéru, který vzdává hold nenápadné architektuře Holešovic a jejím lidem.

Klient: DARAMIS | Interiérový architekt: Ynon Goren / GO Architects | Typ projektu: interiér, společné prostory, rezidenční development

Lobby Prague Marina Nova se slunečním světlem, bublinovým lustrem a mosaznou stěnou
Slunce procházející bublinovým lustrem rozehrává mosaznou stěnu, podlahu i symetrickou kompozici posezení.
5 lobby pět odlišných vstupů
1 příběh jednotný výtvarný jazyk
BIG SEE Interior Design Award 2025
Frame mezinárodní publikace

Zadání

DARAMIS mě oslovil, abych zachytil pět reprezentativních vstupních lobby projektu Prague Marina Nova pro prezentaci developera i interiérového architekta Ynona Gorena. Návrh vypráví příběh, který vzdává hold architektuře Holešovic a lidem, kteří zde žijí.

Pět prostor, jeden příběh

Každé z pěti lobby má jiné řešení, přesto sdílejí jeden výtvarný jazyk: klenby z dekorativní omítky, mosazné obklady, teraco a mramor. Klíčové bylo vnímat sérii jako celek, držet jednotné světlo i zpracování a nechat každý prostor vyznít.

Pět různých vstupů se díky tomu čte jako jeden souvislý příběh, aniž by fotografie potlačily jejich individuální charakter.

Světlé vstupní lobby s vysokými klenbami a mosazným mobiliářem
Klenuté prostory a světlá omítka vytvářejí společný architektonický základ celé série.
Lobby Prague Marina Nova s klenbou, mosaznými obklady a teracovou podlahou
Mosaz, mramor a teraco se opakují v různých proporcích a konfiguracích.

Nechat prostor vyniknout

Interiér je navržený tak dobře, že stačilo nechat ho mluvit, s minimem produkce i následných úprav. Dobře navržený prostor není potřeba přetvářet pomocí efektů. Potřebuje přesnou kompozici, správné světlo a klid.

Recepce lobby Prague Marina Nova s mosaznými stěnami a skleněným lustrem
Čistý celkový pohled ukazuje měřítko vstupu, recepci, materiály i kontakt s ulicí.

Materiály věrné světlu

Mosaz je nejvýraznějším materiálem těchto prostor. Na fotografiích proto musí držet správný tón i detail a fungovat společně s teplem omítky a chladem mramoru.

Barevnost celé série jsem držel ve vzájemném souladu. Materiály tak vyznívají věrně a všech pět lobby působí jako jeden harmonický celek.

Detail recepce s mosaznou stěnou a bublinovým lustrem
Mosaz má v obraze zachovaný detail, barevné nuance i vztah ke světlejším povrchům.
Detail mosazných poštovních schránek v lobby Prague Marina Nova
Poštovní schránky nejsou rušivým prvkem, ale součástí materiálového a orientačního systému.

Pohled rezidenta

Prostor si procházím a stavím se tam, odkud ho vnímá člověk, který tudy denně chodí domů. Divák tak vidí lobby očima rezidenta, srozumitelně a obytně, včetně schránek, navigace a detailů, které mají svůj praktický smysl.

Průchod lobby s klenbou, zrcadlem, osvětlením a navigačním značením
Přirozená výška pohledu propojuje architekturu, orientaci i každodenní cestu rezidenta.

Hlavní snímek

Jako úvodní jsem zvolil záběr, ve kterém sluneční světlo přejde přes lustr a promění mosaznou stěnu v hlavní motiv. Bublinové stíny rozehrávají stěnu i podlahu, zatímco dvě kožená křesla s mramorovým stolkem drží klidnou a souměrnou kompozici.

Jeden obraz tak ukazuje teplo materiálů, práci denního světla i sochařskou kvalitu prostoru.

Uznání a dosah

Lobby Prague Marina Nova získaly mezinárodní ocenění BIG SEE Interior Design Award 2025 a byly publikovány v magazínu Frame. Moje fotografie jsou součástí dokumentace tohoto oceněného interiéru.

Zakázka uzavírá trilogii projektu Prague Marina Nova a je dalším dílem dlouhodobé spolupráce s DARAMIS napříč fotografií interiérů, architektury, dronem a videem.

Fotograf interiéru Jiří Bednář