Blog

Základy fotografování architektury

Fotografie architektury dokumentuje budovy, interiéry a exteriéry, které už jsou dokončeny. Zachycuje zadání investora, myšlenku a realizaci architekta a může zobrazovat i příběhy uvnitř a vně po jejím zabydlení.

Přečíst – Jiří Alexander Bednář


Kontext fotografie architektury

Kontext architektury, okolí a historie budovy i jejich uživatelů vám udávají různé směry, jak takovou architekturu zachytit. A nemusí jít o pouhou fotografii, ale i o vhodnou formu prezentace fotografií.

Přečíst – Jiří Alexander Bednář


Briefing fotografa architektury před focením

Znát požadavky, předpoklady a možnosti obou stran je důležité. Záměr focení je nejlepší probrat v kooperaci s architektem, designerem nebo marketingovým oddělením. Musíte zjistit, jaké jsou nároky, jaká jsou omezení a jaké další možnosti produkce fotograf má - že má kupříkladu k dispozici dron, že může natočit video a podobně.

Přečíst – Jiří Alexander Bednář


Scouting – Průzkum lokace před focením

Scouting vám umožňuje si přesněji naplánovat focení. Například tak zjistíte, jaká doba je na focení nejvhodnější. Že lobby administrativní budovy budete fotit mimo pauzu na oběd. Nebo že potřebujete prostory uklidit či budete dokonce muset domluvit focení z protější budovy, protože tak focená budova lépe vynikne.

Přečíst – Jiří Alexander Bednář


Jak fotit příběhy v architektuře

Jak můžete převyprávět příběhy architektury prostřednictvím fotografií, když v dvouhodinovém filmu se celý příběh odehrává průměrně ve 172 800 snímcích?

Přečíst – Jiří Alexander Bednář


Jak vytvořit umělecké portfolio

Tvorba portfolia, a nejenom toho fotografického, je výzva, kterou není radno podceňovat a je dobré se ji věnovat dlouhodobě. Výběr fotografií do portfolia a vytváření kategorií bude ovlivňovat to, jak Vás potencionální klienti budou vnímat a jaké zakázky vám dají.

Přečíst – Jiří Alexander Bednář
Všechna práva vyhrazena © Jiří Alexander Bednář 2014-2021