FAQ / Často kladené otázky

Kolik fotografie stojí?

Cena focení architektury, interiérů a fotografií z dronu je založena na rozsahu zakázky, licence, rychlosti/urgentnosti dodání, a sdílení ceny. Napište mi nebo zavolejte pro orientační cenu focení Vašeho projektu. Realizuji projekty v rozsahu desítek tisíc korun. Zahrnute také prohlídku lokace před focením a plánování.


Co je sdílení ceny?

Sdílením ceny fotografií se celý projekt může licencováním dalším stranám, a tím významně snížit cenu na jednu licenci. Společně nabídneme možnost využívat upravené fotografie výrobcům stínění, osvětlení, podlah, dveří, designérů nábytku a dalším, kteří se podíleli na projektu a rádi si zařadí fotografie do portfolia.


Jak mohu fotografie používat?

Odevzdané fotografie jsou určeny k Vaší prezentaci. Používejte je k propagaci na sociálních sítích, posílejte do soutěží,umístěte na velkou reklamní plochu, publikujte v časopisech, brožurách a na internetu. Rozhodně si fotografie neschovávejte do šuplíku, ukažte svůj projekt světu.


Jak rychle můžeme focení naplánovat?

Základem je osobní schůzka a seznámení se s Vámi a projektem. Plánuje se dny až týdny dopředu (výjimečně měsíce), kdy je potřeba se seznámit s projektem, počkat na ideální počasí, nebo vyřizovat povolení k letu dronu. Ideální je návštěva lokace před focením. Záleží na zadání projektu, na počasí, rozsahu focení, použití fotografií. Pokud chcete fotit v létě, ale je zima, tak se musí počkat.


Pusťme se do toho!


Nezávazná poptávka


Fotíte i reality, hotely a restaurace?

Ano. Fotím reality, hotely, restaurace, wellness, nemovitosti a prezentace na sdílené bydlení a pronájmy. Přístup je stejný, jako bych fotil pro architekta nebo designéra.


Kde fotíte?

Fotím architekturu a interiéry v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci. Samozřejmě fotím i mimo hlavní město a krajská města, například v Národním parku Šumava jsem létal s dronem (s povolením), nebo v Chebu, Českém Těšíně a dalších městech, vesnicích a oblastech. Fotím kdekoli v České republice, Evropské Unii a na této planetě.


Jak dlouho focení trvá?

Focení zabere minimálně jednotky hodin, pokud se fotí nový byt, ale jsem raději za celodenní přístup k Vašemu projektu, kdy ho zachytím v tom nejlepším světle ze všech stran, a není výjimkou, že se na lokaci několikrát vrátím, abych zachytil ten správný moment.


Jsou veškeré fotografie upraveny?

Ano, veškeré objednané a odevzdané fotografie jsou precizně upraveny. Rěší se i drobnosti, které na fotografiích být nemají a je potřeba je "vyfotošopovat". Jak vypadají vybrané fotografie před a po úpravě se můžete podívat zde. Pracuje se i s velkými montážemi, jako je výměna oblohy, cest, změna barev materiálů, a další.


Co dostanu po dokončení focení?

Dostanete archiv vybraných fotografií, ze kterých můžeme společně vybrat ty nejlepší pro Vaše účely. Vybrané fotografie architektury, interiérů nebo fotografie z dronu podstoupí úpravy v Adobe Photoshop a následně je najdete ve stejném archivu v nejvyšší možné kvalitě pro web i tisk. Součástí muže být i Social Media Pack, ve kterém dostanete připravené fotografie pro sociální sítě Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn. Můžeme se domluvit i na speciálních parametrech. Součástí balíčku může být i krátké video z fotografií. Společně s fotografiemi budete mít přístup k archivu neupravených fotografií, které si můžete dodatečně objednat. Samozřejmostí je podpora v případě, že potřebujete fotografie upravit pro specifický účel.


Kam chodím na kafe?

Nacházím se převážné v Brně, ale cestuji po celé České republice, kde cvakám architekturu! Projekty v zahraničí jsou samozřejmostí. Rozhodně se musíme potkat na kafi v Mezzanine Café v Brně na Úvoze, kde můžeme probrat naši spolupráci. Je na Vás Brno daleko? Rád poznám Vaše místní kavárny.


Nenašli jste odpověd na svoji otázku?!


Kontaktujte mě